12 Eyl 2018

DALSAN HEP BİR ADIM İLERİDE

Dalsan Alçı, Anadolu’da M.Ö. 9000’li yıllardan bu yana bireysel olarak kullanılan, sağlıklı ve dayanıklı yapı malzemesi alçının, endüstriyel düzeyde üretimini başlatan köklü bir kuruluş olup neredeyse Cumhuriyetimizle yaşıt bir firma.

 

 

Dalsan bugün, modern ve son teknoloji ile çalışan, Ankara ve Gebze Tesisleri’nde, yılda 700 bin ton alçı esaslı yapı malzemesi ve 50 milyon m2 alçı levha ile alçı levha sistemlerinde kullanılan galvanizli profiller üretmektedir.

 

Tüketiciye doğru ve kaliteli urun ulaştırmayı hedefleyen Dalsan, pazar payını kaliteli üretim ve dürüstlükle büyütmektedir. Sürekli büyümemizin en önemli sebebi üretimden-pazarlamaya her aşamada yaratıcı çözümler ve yaklaşımlar sunabilmemizdir. Firmamız, yaratıcılığı günlük yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline getirmeyi başarmıştır.

 

Sektörün eğilimlerini, beklentilerini ve farklı algılarını önemseyen ve izleyen Dalsan, sürekli öğrenen bir işletme olmayı amaçlamıştır. Öğrenmeye verilen önem, ürün yelpazesinin çeşitli olmasına ve tüketici taleplerinin etkin şekilde karşılanmasına zemin hazırlamıştır. Sürekli öğrenme ortamlarının sağlanması, hem firmanın ve çalışanların yaratıcılığının gelişmesine, hem de bilgi ve beceri birikimine olanak sağlamaktadır.

 

Dalsan Alçı’nın gelecek için öncelikli hedefleri, her alanda sürekli gelişim sağlamak ve dünya alçı ve alçı levha üretimindeki teknolojik yarışta yer alarak değer yaratmaktır.

 

Bugün sahip olduğu bilgi birikimi, ARGE çalışmalarına verdiği önem ve yatırımları sayesinde zeminden – çatıya, bir yapının ihtiyacı olan ürünleri sunmaktadır.

Dalsan sadece ürünlerini ön plana çıkarmakla kalmamış; bütün bunları yaparken bir taraftan da yeşil ürünler üretebilmeyi başarmıştır. İç hava kalitesinin korunması ve bunun Greenguard belgesi ile sertifikalandırılması, karbon ayak izi, EPD ve malzemenin yaşam döngüsünün değerlendirilmesi gibi konular da emek sarf ederek Türk inşaat sektörüne yön vermiştir.

0 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published.